Naujienos

Rugsėjo 18 d. vyko Rafal Piesliak instaliacijos „Sodas“ atidarymas. Nuo šiandien ji atvira kiekvienam vilniečiui ar miesto svečiui.

Rafal Piesliak darbas „Sodas“ yra sudarytas iš 10 objektų ir priklauso kūrinių serijai „Antenos“. 2020-ųjų metų meno mugėje „ArtVilnius“ komisijos buvo įvertintas kaip viena iš dviejų geriausių meno mugėje pristatytų instaliacijų. Konceptualiojo skulptoriaus darbas per komunikacijos permąstymo prizmę atskleidžia gyvenamosios aplinkos pokyčius ir žmogaus prisitaikymą prie jų keičiantis įpročiams ir integruojantis. Anot autoriaus, patys objektai jo darbuose savaime neturi paskirų reikšmių, tuo tarpu jų visuma tarnauja kaip instrumentas naujos stebėtojo patirties formavimui. Savo darbais menininkas performuoja ekspozicinę erdvę įtraukdamas žiūrovą į kūrybinį eksperimentą – kūrinys priverčia pažvelgti ne tik į jį patį, bet ir į supančią aplinką, permąstyti joje vykstančius procesus. Instaliacijai pasirinkta medžiaga – plienas, kuris ir yra naudojamas tikroms antenoms gaminti. Tai ilgaamžė, patvari medžiaga, leidžianti skulptūrai išsilaikyti viešoje erdvėje daug metų. Neries upės krantinės lokacija su televizijos bokštu fone pasirinkta siekiant atliepti komunikacijos viršenybės ir urbanizacijos progreso naratyvą.

„Sodą“ Vilniaus miestui padovanojo „ArtVilnius“ mecenatės „Cobalt Legal“ Lietuvoje vadovaujantis partneris Dr. Irmantas Norkus. Kūrinys yra savivaldybės iniciatyvos „Dovana Vilniui“ dalis.

Instaliaciją galite aplankyti Vilniuje, šalia Neries upės, poilsio aikštelėje prieš įeinant į krantinės sporto zoną.

Ryčio Šeškaičio nuotraukos