Naujienos

Balandžio 8 – 26 d. galerija (AV17) rengia tęstinį edukacinį projektą „Kasdieniai objektai kūryboje“. Nuo 2019 m. pradėtas kūrybinių edukacinių dirbtuvių projektas šiais metais balandžio mėnesį pakvies į užsiėmimus vyksiančius Tauragės, Raseinių ir Jurbarko meno mokyklose. Tai kūrybinių dirbtuvių ciklas, skirtas 10 – 18 m. moksleiviams, leisiantis jiems tiesiogiai prisiliesti prie svarbių šiuolaikinio meno kūrimo principų. Projektas orientuotas į šiuolaikinio meno pažinimą bei domėjimosi skatinimą mažesniuose Lietuvos miestuose. Teorines ir praktines paskaitas apie šiuolaikinį meną moksleiviams ves gerai žinomi šiuolaikiniai menininkai ir lektoriai. Taip pat, jaunuoliai turės išskirtinę galimybę tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo proceso ir principų.

(AV17) galerija viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų išsiskirianti savo siekiu pristatyti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Jos pagrindinis tikslas, pasitelkiant įvairias kūrybiškas bei šiandieniniam žmogui aktualias ir prieinamas priemones, populiarinti šiuolaikinį meną tarp skirtingų auditorijų, skatinti jo suvokimą ir domėjimąsi. Projekto „Kasdieniai objektai kūryboje“ veiklos orientuotos į skulptūros, objekto, instaliacijos ir kūno meno pažinimą, tad edukacinių užsiėmimų metu bus sutelkiamas dėmesys į skulptūroje dažnai naudojamam ready–made. Vienas iš  ready–made panaudojimų būdų kūrybiniame procese apima antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių objektų pritaikymą kūryboje. Tokio pobūdžio kūrybinė medija veikia kaip visiems lengvai prieinamas saviraiškos būdas, atkreipia dėmesį į vartotojiškumą, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę kuriant.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai bus įtraukiami į edukacines paskaitas, diskusijas ir praktinius užsiėmimus kurių metu bus kalbama  apie šiuolaikinę skulptūrą, objektą, darnų meną, ready-made su garsiais Lietuvos menininkas ir pedagogas: Gintas Kavoliūnas, Austė Jurgelionytė – Varnė, Neringa Zakarauskaitė, Saulė Noreikaitė ir Vygintas Orlovas. Foto menininkas, senosios analoginės fotografijos meistras Gintas Kavoliūnas supažindins dalyvius su senosiomis fotografijos technologijomis. Dirbtuvių metu lektorius kvies dalyvius atrasti ready-made panaudojimą fotografijoje, jų pagalba konstruoti naratyvus bei analizuoti archyvų temą šiuolaikinėje skulptūroje. Tekstilininkė Austė Jurgelionytė – Varnė kvies užsiėmimų dalyvius kurti iš natūralių, kasdieninių medžiagų lengvai sukonstruojamus ir asmeninėje aplinkoje pritaikomus šviesos objektus. Augalų raštais marginti daugkartiniai maišeliai – žibintai – pagalvės, ne tik skatins artimoje aplinkoje rasti medžiagų kūrybai, bet ir naudoti mažiau plastiko ar popieriaus. Meno terapeutė ir keramikė Neringa Zakarauskaitė pristatys keramikinių skulptūrinių objektų dirbtuves ir ieškos būdų juos sujungti su rastais objektais. Kūrybinių dirbtuvių metu bus susitelkiama į nuolatos besikeičiančius vidinius išgyvenimus, perkeliamus į kūrinius. Šios dirbtuvės kviečia patirti šiuolaikinį meną bei save per spontanišką meninę išraišką. Jaunosios kartos performanso menininkė Saulė Noreikaitė supažindins dalyvius su performanso meno pagrindais ir kartu kurs individualų bei kolektyvinį pasirodymą. Užsiėmimas bus skirtas išlaisvinti dalyvių kūrybingumą ir mąstymą per judesį, naudojant savo kūną ir atsineštą daiktą, taip išreiškiant su juo susijusias emocijas. Vygintas Orlovas yra Lietuvoje gerai žinomas tarpdisciplininis menininkas, dirbantis su garso bei vaizdo sinestezija, kuriantis garso, video performansus. Jo vedamų užsiėmimų metu bus aktualizuojamas santykis tarp vaizduojamojo meno ir muzikos. Kūrėjas dalyvius kvies mąstyti apie aplinką ir joje esančius objektus per garsą. Edukacijos metu mokiniai bus supažindinami su įvairaus pobūdžio garso įrašymo technika, vėliau ją pasitelkiant bus kuriama bendra garsinė instaliacija.

 

Kūrybinių dirbtuvių programa Tauragėje:

Balandžio 8 d., 15:00 – Keramikos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Neringa Zakarauskaite

Balandžio 9 d., 15:00 – Kūrybiškumo skatinimo dirbtuvės šviesinio objekto kūrimas su Auste Jurgelionyte – Varne

Balandžio 10 d., 15:00 – Paskaita ir praktinis garso meno kūrimas su Vygintu Orlovu

Balandžio 11 d., 15:00 – Fotografijos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Gintu Kavoliūnu

Balandžio 12 d., 15:00 – Paskaita ir judesio dirbtuvės su Saule Noreikaite

Vieta: Tauragės mano mokykla (Tauragės pilis, Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė)

 

Kūrybinių dirbtuvių programa Raseiniuose:

Balandžio 15 d., 15:00 – Keramikos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Neringa Zakarauskaite

Balandžio 16 d., 15:00 – Kūrybiškumo skatinimo dirbtuvės šviesinio objekto kūrimas su Auste Jurgelionyte – Varne

Balandžio 17 d., 15:00 – Paskaita ir praktinis garso meno kūrimas su Vygintu Orlovu

Balandžio 18 d., 12:00 – Fotografijos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Gintu Kavoliūnu

Balandžio 19 d., 15:00 – Paskaita ir judesio dirbtuvės su Saule Noreikaite

Vieta: Raseinių meno mokykla (Vytauto Didžiojo g. 15, Raseiniai)

 

Kūrybinių dirbtuvių programa Jurbarke:

Balandžio 22 d., 15:00 – Keramikos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Neringa Zakarauskaite

Balandžio 23 d., 15:00 – Kūrybiškumo skatinimo dirbtuvės šviesinio objekto kūrimas su Auste Jurgelionyte – Varne

Balandžio 24 d., 15:00 – Paskaita ir praktinis garso meno kūrimas su Vygintu Orlovu

Balandžio 25 d., 15:00 – Fotografijos ir objekto kūrimo dirbtuvės su Gintu Kavoliūnu

Balandžio 26 d., 15:00 – Paskaita ir judesio dirbtuvės su Saule Noreikaite

Vieta: Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla (Vydūno g. 23, Jurbarkas)

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba