Parodos

(AV17) galerija per penkis intensyvios veiklos metus žiūrovams pristatė daugiau nei pusšimtį įvairių Lietuvos ir užsienio šiuolaikinių menininkų skulptūros, juvelyrikos, tapybos, fotografijos parodų, inicijavo ne vieną tarptautinį mainų projektą, rengė menininkų konkursus, edukacines programas. Šį aktyvų ir kūrybingą penkių metų etapą nuspręsta vainikuoti grupine paroda, kurios idėja kilo mąstant ne tik apie pasiekimus, bet ir apie tai, kas liko neišsakyta ar neįgyvendinta. Taigi šventinė paroda sutelkė dėmesį į nematytą, „užkulisiuose“ likusį, privatų menininkų kūrybos archyvą. Parodoje darbus pristatė dvylika gerai žinomų autorių iš Lietuvos ir užsienio.

Galerijoje organizuojamos parodos dažniausiai yra baigti, subalansuoti produktai, atspindintys tik dalį menininkų kasdienių kūrybinių ieškojimų, dalį to, kuo autoriai domisi ir ką kuria uždarose studijose. „UŽKULISIŲ“ ekspozicijos kontekste į viešumą iškelti nutylėti, „už scenos“ likę darbai, žiūrovams atvėrė dar nematytą pažįstamų šiuolaikinių menininkų ir juos pristatančios (AV17) galerijos pusę. Nors įsileisti publiką į užkulisius yra rizikingas veiksmas, šioje parodoje – tai sąmoningai pasirinkta strategija, kurios tikslas – užmegzti artimesnį ir asmeniškesnį ryšį su žiūrovu.

Parodoje lankytojai galėjo pamatyti Vokietijos menininkų Gisbert ir Rose Stach’ų įtraukiančius performatyvius video darbus, daugelyje meno sričių dirbančio skulptoriaus ir dizainerio Vitalio Čepkausko „modifikuotus“ kasdienius objektus, Vokietijoje dirbančio šiuolaikinio lietuvių skulptoriaus Kęstučio Svirnelio šmaikščią interaktyvią instaliaciją, jaunosios kartos skulptorių Tauro Kensmino, Jono Aničo objektus ir instaliacijas sukurtus panaudojant redimeidus bei senus rastus daiktus taip pat skulptorių Nerijaus Ermino, Andriaus Ermino, Rimanto Milkinto, Algio Kasparavičiaus, Algimanto Kensmino ir Rafal Piesliak į ankstesnes parodas dėl vienų ar kitų priežasčių nepatekusius, naujus, dar niekur nerodytus, objektus, instaliacijas, eksperimentinius bei itin asmeniškus darbus atkeliavusius iš privačių dirbtuvių archyvų.