Parodos

Kristel Saan yra estų menininkė gyvenanti ir kurianti Vankuveryje bei Taline. Savo parodas ji jau yra pristačiusi Suomijoje, Vengrijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje, Vokietijoje bei daugelyje kitų šalių, o jos kūriniai priklauso ne vienai tarptautinei kolekcijai. Pastaruosius keletą metų menininkė dirba Holivudo filmų industrijoje, kurdama scenografijas ir objektus didiesiems kino blockbusteriams. Savo kūryboje autorė didelį dėmesį skiria kūniškiems patyrimams bei kūno ir aplinkos tarpusavio santykiams. Jos išraiškos priemonės apima didelio masto instaliacijas, fotografijas, video darbus, keramiką, tekstilę ir t.t. Menininkės darbai neretai tampa utopinėmis erdvėmis, kuriose persipina poezija, filosofinės temos bei įvairiausios netikėtos organiškos ir dirbtinės medžiagos, o vienu svarbiausių aspektų tampa objektų, materijos ir erdvės percepcija.

Parodoje „Rojus – aš jau išėjau ir grįžau“ galerijoje (AV17) Kristel Saan pristato kūrinius, kalbančius apie rojaus sampratą per Vabi Sabi prizmę. Vabi Sabi  – tai japonų estetikos filosofija, kuria remiantis grožis yra matomas netobulume, nepatvarume ar neišbaigtume, tai kuklių ir paprastų dalykų grožis. Tuo tarpu rojus neretai yra gretinamas su gamta, žmogaus prigimtimi ir Dievu. Dievu, kuris yra nenuspėjamas, kartais švelnus, o kartais piktas. Gamta, kuri Vabi sabi kontekste yra žmogaus nepaliesta, originali. Šia prasme gamta apima žemiškus dalykus, kaip augalai, gyvūnai, kalnai ir upės bei kartais geras, o kartais žiaurias jėgas, kaip vėjas, lietus ar ugnis. Visgi gamta Vabi Sabi kontekste turėtų apimti ir žmogaus protą bei visus jo nenatūralius, dirbtinius išradimus. Vadinasi, visa, kas egzistuoja tampa artima vakarietiškam, monoteistiškam Dievui, arba kitaip – rojui.

Kristel Saan (g. 1985) – menininkė 2012 m. Estijos dailės akademijoje įgijusi keramikos dizaino bakalauro laipsnį. Ji taip pat studijavo vaizduojamąjį meną Londone, „Central Saint Martins“ meno ir dizaino koledže. Be to, magistro studijų metu ji studijavo vaizduojamąjį meną Vankuveryje „Emily Carr“ universitete ir Providence Rodo salos dizaino mokykloje. Be parodų tarptautiniu mastu, autorė kuria interjero ir produkto dizainą bei spektaklių scenografijas. 2014 m. ji buvo nominuota „Adamson-Eric” jaunojo menininko prizui, o 2013 m. jai buvo suteiktas „Ilmar Palm“ keramikos apdovanojimas.

Projektą dalinai finansuoja ir remia Estijos kultūros rėmimo fondas, „Nordic Culture Point“, Estijos dailininkų sąjunga, „Kogo“ galerija

Paroda „Rojus – aš jau išėjau ir grįžau“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veikė iki liepos 8 d.

Parodos turas 3D