Parodos

Eglė Lekevičiūtė – interaktyvių, įvietintų instaliacijų kūrėja, kurios darbai kviečia žiūrovą dalyvauti procese ir taip kartu kurti meno kūrinį – kaskart skirtingą, priklausantį nuo paties dalyvio indėlio, emocijos, pajautos. Autorė, pasitelkdama šviesos žaismą bei netikėtumo elementą, formuoja netradicines, iš pirmo žvilgsnio neatpažįstamas erdves. Toks dirbtinis erdvės suformavimas skatina kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, suabejoti matomais paviršiais bei pamatyti (o gal išgirsti?) nematomus.

Parodoje “Paviršius” menininkė sukuria dviejų erdvių pasakojimą, kurios prabils tik su viena sąlyga – jeigu savo fiziniu dalyvavimu jas prakalbins žiūrovas. Žaidimo principu paremtos instaliacijos kvestionuoja pačią paviršiaus sąvoką, aktualią informacinių technologijų ir spartaus gyvenimo tempo užvaldytam žmogui. Vis populiarėjantis įvaizdžio kultas nepalieka laiko atrasti tai, kas slepiasi po juo. Kaip dažnai susidarome išankstinę nuomonę? Ar, neįdėję pastangų pažinti, neužtrenkiame durų svarbiems dalykams? Galbūt po paviršiumi jie pasislėpę tam, kad juos pažintų tik tie, kas trumpam sustoja ir įsiklauso. O galbūt norint juos atrasti mums reikalinga kito pagalba.
Abi (AV17) galerijos erdvės susijungia žiūrovo vidiniame pasaulyje, kuriame po paviršiumi slypi nematomi, bet garsūs ir ryškūs pojūčiai – o kad jie taptų matomi/išgirsti, tereikia įdėti pastangų, nes tik nuo to priklausys matomų ir nematomų objektų santykis. Žiūrovas komunikuoja ne tik su aplinka, bet ir su pačiu savimi, savo vidiniais, taip pat skirtingų tembrų ir tonacijų balsais, apie kurių egzistavimą numano, tačiau ne visada įsiklauso. Paroda skatina apmąstyti, kaip lengvai paviršius (pirminis įsivaizdavimas) ir tai, kas slypi po juo (reali situacija), apsikeičia vietomis.

Eglė Lekevičiūtė (g. 1987) studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo fotografijos ir medijos meno magistro laipsnį. Nuo 2013 m. dirbo su jaunimu ir vaikais Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje, paraleliai kurdama interaktyvias instaliacijas, scenografiją, fotografijas, video projektus įvairiose erdvėse. Surengė keturias personalines parodas, dalyvavo trijose grupinėse parodose Lietuvoje. Priklauso Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungai.