Parodos

Parodoje “Objekto evoliucija” menininkai dėmesį sutelkia į pastaruoju metu ypač aktualius naujųjų technologijų, žmogaus kūrybiškumo, produktyvumo ir autorystės klausimus, atsigręžia į praeities žmonijos kūrybą ir tuo pačiu žvelgia į ateities naujųjų technologijų žadamas naujoves, pokyčius socialinėje ir kultūrinėje plotmėje. Menininkai šias temas apmąsto ieškant naujų skulptūrinių kūnų ar transformuojant jau egzistuojančius, kultūriškai atpažįstamus.

Technologijų tema yra kertinė Kai Franz kūryboje. Autorius skulptūrines formas tyrinėja pasitelkdamas 3D objektų kūrimo metodus. Šiame kūrybos procese jis veikia tarsi tarpininkas tarp technologijos ir žmogaus, būdamas tokioje pozicijoje K. Franz kritiškai vertina estetinį technologinės produkcijos potencialą ir autorystės, “žmogiško prisilietimo”, vaidmenį joje. Menininkas parodoje eksponuos skulptūrinių kompozicijų serijas iš smėlio ir poliuretano, kurias sukūrė pasitelkdamas savo išrastą eksperimentinį būdą, apjungiantį automatinį, mechaninį ir kūrybinį darbą – centrinius savo kūrybos elementus. Kurdamas šias pusiau žmogaus, pusiau technologijos generuojamas struktūras jis svarsto pamatinį klausimą apie tolimesnę meno raidą bei jo prasmę naujųjų technologijų amžiuje.

Yasmin Alt parodoje pristatys koliažus ir skulptūrines kompozicijas, kuriems įkvėpimo semiasi iš įvairių laikotarpių architektūros, interjero detalių bei ritualinę paskirtį turinčių objektų. Perkurdama šias kultūrines formas menininkė jas transformuoja į geometrinę instaliaciją, kurioje į žmonijos kultūros istoriją siūlo pažvelgti kitomis akimis. Y. Alt futuristinės formų kombinacijos prisotintos įvairiasluoksnių nuorodų lankytojams pateikia savotišką alternatyvų kultūrinį žemėlapį, tačiau čia pat akcentuoja tęstinumo momentą. Žvelgiant istoriškai mus neišvengiamai lydi tam tikrų tendencijų, normų ar netgi įvykių pasikartojimai, taigi šių pasikartojimų akivaizdoje autorė savo darbuose analizuoja objektų trumpalaikiškumo ir jų funkcionalumo klausimus, skatindama juose įžvelgti naujas prasmes ir grožį.

Yasmin Alt yra baigusi skulptūros studijas Dresdeno menų akademijoje bei grafinį dizainą Maino taikomųjų mokslų universitete. Parodinėje veikloje dalyvauja nuo 2008 m. Menininkė surengusi ne vieną personalinę parodą Vokietijoje ir svetur, įvertinta Goldrausch prizu moterims menininkėms bei Schlossberg stipendija meno kūrėjams – vienais prestižiškiausių apdovanojimų Vokietijoje.

Kai Franz baigęs architektūros studijas Prinstono universitete Niudžersyje, JAV ir Šveicarijos technologijų institute, Ziuriche, menininkas taip pat baigęs Naujųjų medijų studijas Rod Ailando Dizaino mokykloje, JAV. Šiuo metu K. Franz gyvena ir kuria Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parodose dalyvauja nuo 2009 m., yra įvertintas kultūros ir meno kūrėjų premijomis bei aktyviai dalyvauja meninėse rezidencijose, tarp kurių Akademie Schloss Solitude, Štutgarte, Vokietijoje. Šiuo metu jis dėsto Rod Ailando Dizaino mokykloje, JAV.

Paroda “Objekto evoliucija” yra dvišalio projekto dalis tarp (AV17) galerijos ir ROCKELMANN& galerijos Berlyne, Vokietijoje, kurioje balandžio 19 – gegužės 26 d. buvo pristatyta lietuvių menininkų Andriaus ir Nerijaus Erminų kūryba.