Parodos

Parodos pavadinimas „Kritinė riba“ indikuoja atsidūrimą laike, kai pasiekiamas lūžio taškas – pokyčių versmė, kuomet kelio atgal jau nebelieka. Kismą galima matyti tiek asmens, tiek planetos, net gi visatos perspektyvoje. Tik žvelgiant skirtingu masteliu ir pokyčio svarba tampa subjektyviai skirtinga. Telieka tik paklausti, dėl kokių priežasčių atsidūrėme čia – kritinėje riboje. Parodoje skulptorius Tauras Kensminas šį klausimą paliko atvirą ir veikiau apčiuopė su juo susijusius asmeninės ir visuomeninės sąmonės fragmentus, paversdamas juos įvairiomis abstrahuotomis skulptūrinėmis formomis ir instaliacijomis. Daugiau ar mažiau atpažįstami objektai sukuria distanciją, kurioje atsiranda erdvės vaizduotei ir asociatyvumui, tačiau viena lieka aišku – hipnotizuojanti stabilumo iliuzija čia jau nebeveikia.

Skulptūra Taurui Kensminui veikia kaip neverbalus būdas papasakoti sudėtingą, daugiasluoksnę istoriją. Savo darbuose autorius dažnai konstruoja estetines jungtis tarp civilizacijos ir gamtos, sykiu kvestionuodamas industrializacijos padarinius ir imperialistinius žmonijos užmojus. Nagrinėdamas kintančio kismo sąvoką ir praeities bei ateities sankirtą, skulptorius ieško tiek asmeninio, tiek globalaus sąmoningumo. Iš pavienių elementų galvosūkių principu dėliojamos T. Kensmino instaliacijos skatina žiūrovą įjungti vaizduotę neieškant vieno, „teisingiausio“ kūrinio suvokimo būdo, o veikiau pasinerti į intuityvų jų pažinimą.

Tauras Kensminas (g. 1991) skulptūros bakalauro ir magistro studijas yra baigęs Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2012 m. menininkas aktyviai užsiima parodine veikla Lietuvoje bei užsienyje (Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kt.), taip pat keturias savo menines instaliacijas pristatė šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius”. 2013 m. jam buvo suteikta Tautos fondo (JAV) paskirta Elenos Urbaitytės stipendija. 2020 m. jis tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Jo kūriniai priklauso MO muziejaus, Lewben meno fondo bei privačioms Lietuvos ir užsienio kolekcijoms.

Parodos kūrinių sukūrimą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Parodos turas 3D