Parodos

Ulvi Haagensen gimė 1964 metais Australijoje ir užaugo estų bendruomenėje Sidnėjuje. 1985 metais ji įgijo menų bakalauro laipsnį Sidnėjaus dailės institute, o 2001 metais – dailės magistro laipsnį Aukštojoje Dailės mokykloje, Naujojo Pietų Velso Universitete. Autorė yra surengusi virš dešimt personalinių parodų Estijoje bei Australijoje. Jos darbai buvo eksponuoti Estijos dailės ir dizaino muziejuje, keliose parodose Defiance galerijoje Sidnėjuje (Australija), Centriniuose menininkų namuose Maskvoje (Rusija) bei daugelyje kitų grupinių parodų. Ulvi Haagensen kūriniai yra įtraukti į įvairias privačias meno kolekcijas Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Anglijoje bei Estijoje. Šiuo metu menininkė gyvena Taline, kur dėstytojauja  Juvelyrikos ir kalvystės fakultete Estijos menų akademijoje.

Ulvi Haagensen darbai pasižymi aukšta estetine bei  idėjine kokybe ir unikalia atlikimo technika. Fiksuodama kasdienius įvykius, autorė naudoja skulptūrą, koliažą, tapybą. Erdvėje kuriami objektai, išryškinti kontūrai, žaismas su šešėliais, pasirinkto motyvo kartojimas – tai yra pagrindiniai autorės technikos bruožai. Ulvi Haagensen nuosekliai koncentruojasi į piešimą, kaip į procesą, per kurį pažįsta ir iš naujo atranda aplink ją esantį pasaulį. Autorė ypatingai gilinasi į meno darbų kūrimo specifiką, kuria atskleidžia savo veiklos filosofiją.

Parodoje “Kasdien” yra pristatomi specialiai šiai parodai kurti objektai bei instaliacijos. Ulvi Haagensen paroda “Kasdien” apima pilkąją zoną tarp piešimo, iliuzijos ir skulptūros. Savo interesus ji tyrinėja  kasdienybėje ir buityje, žaisdama su 2D ir 3D išraiškos formomis. Parodoje “Kasdien” yra naudojami abstraktūs buityje sutinkami motyvai, tačiau pateikiami netradicine forma. Parodos erdvėje žiūrovą supančios konstruojamos plieno linijos sukuria tylaus laukimo efektą, kuris atsiranda iš sustabdyto pasakojimo pojūčio. Kurdama tokią žiūrovo būseną, autorė siūlo trumpam sustoti ir susimastyti apie savo kasdienybę, kurioje galima atrasti daugybę nepastebėtų detalių. Per atpažįstamas linijas ir formas autorė nagrinėja aktualias temas bei naudoja originalią idėjos pateikimo techniką, ieškodama ribos  tarp skulptūros ir piešinio.