Jonas Aničas ir Linas Blažiūnas
„Dvi su puse“ – tai jaunosios kartos konceptualiai kuriančių menininkų Jono Aničo ir Lino Blažiūno jungtinė paroda, kurioje abu autoriai savaip interpretavo gamtos ir kultūros formas. Menininkai parodoje gilinosi į formos ir plokštumos galimybes, jų fizinę ir estetinę išraiškas bei semantiką. Parodos autorius vienijo kūrybiniai ieškojimai susitinkantys gamtoje, vėliau perkeliami į ekspozicinę erdvę, kurioje virtuoziškai formuojami į įvairių prasmių mise en scenas.
Lino Blažiūno pagrindinis įkvėpimo šaltinis yra gamta ir būsenos patiriamos joje. Šias būsenas autorius pratęsia kūrybinio proceso metu. Meistriškai vaizduodamas gamtos elementus ant organinio stiklo menininkas suteikia jiems naują gyvavimo etapą. Į kūrybinį procesą įtraukdamas šviesą, kuri savo ruoštu formuoja antrą paviršių bei antrą matymo galimybę, L. Blažiūnas kuria magišką, meditatyvią instaliaciją. Šia menine praktika autorius tyrinėja plokštumos galimybes tapti forma bei, kaip pats sako, siekia paneigti šešėlio sąvoką.
Jonui Aničui gamta – jo kūrybinių idėjų laukas. Pasitelkdamas ready-made’us – jau sukurtus ir egzistuojančius žmogaus kūrinius, rastus miesto pakraščiuose, menininkas juos jungia į bendrą instaliatyvią visumą. J. Aničo transformuoti objektai atskleidžia dabarties vartotojiškos kultūros, informacijos ir vaizdų pertekliaus krizę. Kurdamas jis pateikia tik nuorodas į tam tikrus kontekstus, kurie kursto žiūrovo vaizduotę bei sudaro sąlygas tolesniam menininko pradėtų siužetų veiksmui persikelti už darbo ribų.
Abiejų autorių kūryboje gamtos ir žmogaus artefaktai įgauna naujas laiko ir reikšmių prasmes. J. Aničas objektais konstruoja naują daiktišką realybę, o L. Blažiūnas žiūrovams pristato gamtą, miesto žmogaus akimis, artimą neoromantinei pasaulėžiūrai.
Linas Blažiūnas studijavo Vilniaus dailės akademijoje, įgijo grafikos specialybės bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2015 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2016 metais tarptautinėje meno mugėje ArtVilnius, žiūrovų sprendimu įvertintas kaip geriausias menininkas. Menininkas nuosekliai plėtoja savo pagrindinę kūrybinę liniją, pasitelkdamas įvairias grafikui būdingas kūrybinės raiškos priemones: raižinius, sausos adatos techniką, grafitą ar anglį, realistiškai vaizduoja gamtos formas.
Jonas Aničas priskiriamas jaunajai lietuvių skulptorių kartai. Baigė šiuolaikinės skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Aktyviai pristato savo kūrybą užsienyje ir Lietuvoje. Tarptautinėje meno mugėje ArtVilnius’13 J. Aničas atstovavo Vilniaus dailės akademijos parodų salę „Titanikas“ ir buvo apdovanotas Geriausio jaunojo menininko prizu. J. Aničas dirba instaliacijos, tūrinių objektų ir fotografijos srityse, kvestionuodamas idėjų originalumo ir kūrybinės vaizduotės galimybes.