Parodos

Jungtinėje Karalystėje kuriantys ir gyvenantys menininkai Edurne Aginaga ir Pietro Catarinella parodoje „(De)Konstruoti“ pristato du skirtingus požiūrius į šiuolaikinę fotografiją bei jos savybę konstruoti ir dekonstruoti realybę. Aginaga fotografijos pagalba, fiksuodama ir įrėmindama į kadrą specialiai sukurtas situacijas, kuria įsivaizduojamus pasaulius, tuo tarpu Catarinella fotografijos kūrinius naudoja tyrinėti fotografinio atvaizdo prigimtį skaitmeniniame amžiuje.

Edurne Aginaga galerijoje žiūrovams pristato naują darbą iš ciklo Atsigulti (Lie Down) (nuo 2012 iki dabar), eksponuojamą šviesos dėžėse. Cikle Atsigulti Aginaga išbando žiūrovo suvokimo galimybes, pateikdama tikrus objektus, nufotografuotus taip, jog žiūrovas, esantis priešais darbą, jaučiasi lyg stovėtų tiesiai ant vertikalaus paviršiaus. Kiekviena fotografija vaizduoja kruopščiai sudėliotą objektų instaliaciją. Iš pirmo žvilgsnio, objektai fotografijose atrodo lyg butaforijos, paliktos tuščioje scenoje, tačiau, geriau įsižiūrėjus, šie objektai pasirodo susieti ryšiais, painiame simboliniame pasakojime. Edurne Aginaga kilusi iš Baskijos (Ispanija), fotografijos studijas baigė Londone. Menininkė dalyvauja grupinėse parodose Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų, 2013 metais Aginaga laimėjo trečiąją vietą konceptualiosios fotografijos kategorijoje, prestižiniuose “Sony” pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose.

Pietro Catarinella maišo bei persluoksniuoja savo paties fotografijas ir internete rastus vaizdus. Fotografijos pagalba menininkas imasi žaismingos reprezentacijos kritikos, taip persikeldamas nuo vaizdinio turinio prie formalių vaizdo savybių. (AV17) autorius pristato kūrinius iš projekto Duomenų srautas (Data Traffic) (nuo 2014 iki dabar). Projekte menininkas pateikia fotografinę medžiagą kontrastingame paviršiuje, kur skaitmeninis ir analoginis, virtualus ir realus yra pateikti kaip neatskiriamai neaiškūs, o reprodukcijos atsiranda ir nyksta nepertraukiamame cirkuliuojančiame judėjime. Šie fraktalai formuoja nuolatinę atsinaujinančią įtampą, esančią tarp atskleidimo ir nuslėpimo veiksmų. Parodoje taip pat pristatomi Catarinella darbai iš ciklo Tvarkaraščiai (Timelines), kuriuose autorius siekia atspindėti duomenų ir laiko struktūrą bei jų pateikimą socialinėje medijoje.  Specialiai šiai parodai Catarinella sukurė darbą su nuorodomis į Vilnių. Catarinella gimė Italijoje, šiuo metu dirba Romoje ir Londone. Autorius, prieš baigdamas taikomosios fotografijos studijas Centriniame Londono Saint Martins universitete, dirbo architektu. Menininkas yra surengęs keletą personalinių fotografijos parodų, dalyvavo grupinėse parodose Italijoje, Kinijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Paroda „(De)Konstruoti“ yra dalis dvišalio tarptautinio mainų projekto tarp (AV17) ir 2013 metais, Jungtinėje Karalystėje, įkurtos virtualios meno galerijos Vanja Contemporary. Mainų projekto metu numatyta surengti dvi parodas: Edurne Aginaga ir Pietro Catarinella – Vilniuje, bei lietuvio skulptoriaus ir instaliacijų menininko Žilvino Landzbergo personalinę parodą –  Londone. Vanja Contemporary pristato kylančius ir meno pasaulyje jau įsitvirtinusius menininkus iš visos Europos. Tai jau trečias (AV17) galerijos organizuojamas tarptautinis mainų projektas, kurio metu lietuvių šiuolaikiniai menininkai pristatomi skirtingose Europos galerijose: Milane, Bolonijoje, dabar – Londone, tuo tarpu Lietuvoje savo kūrybą eksponuoja užsienio autoriai. Projektas remiamas Lietuvos kultūros tarybos.