Parodos

Karolina Bik yra jauna juvelyrė, kilusi iš pietinės Lenkijos. Edinburge juvelyrikos dizaino specialybę įgijusi menininkė, pakeliavusi po pasaulį ir ten įvertinta, savo kūrybą pristatys ir vilniečiams. Prieš kelis metus menininkė pradėjo ir kitokią veiklą – įkūrė savo studiją, kurioje rengia tiek konceptualios juvelyrikos parodas, tiek ir vykdo įvairius projektus.

Kartą autorės mama pasakė, jog jos susižavėjimas juvelyrika prasidėjo dar sename vokiškame lopšyje, kai močiutė anūkei padovanojo raudono uosio karoliukus. Karolina juos saugo iki šiol tikėdama, jog kažkada jie taps naujo kūrinio dalimi. Pati menininkė savą ryšį su juvelyrika apibūdina vieninteliu žodžiu – meilė.

Karolina įkvėpimo semiasi iš gamtos. Jos kūriniai yra pripildyti gyvybės energijos, o gamtoje pasisėmusi spalvų, formų ir detalių, menininkė jas transformuoja į juvelyrikos kalbą. Autorės kūryba  nagrinėja ryšį su žmogaus kūnu, dėvėtojo ir žiūrovo santykį tarpusavyje, su pačiu savimi ir su objektu. Sava kūryba Karolina nori atskleisti žiūrovams gamtos poreikius, paskatinti juos atrasti modernizmo laikais prarastą ryšį su ja.

Šios parodos sumanymas kilo iš autorės pamąstymų apie pirminį žemės chaosą, vėliau – diversifikuotą vienovę ir galiausiai, apie nostalgiją, slypinčią už pirminio chaoso. Karolina Bik kvietė į viso ko pradžios kelionę. Jos kūriniai buvo įkvėpti paties gyvenimo, tarsi visiems puikiai žinomo truizmo, kuris, regis, šiomis dienomis yra pamirštas. Gyvenimas šioje planetoje yra praturtintas įvairovės ir nuolatos išreiškia tą patį kodą – niekuomet nesupanašėti. Menininkė žiūrovui priminė – kiekvienas iš mūsų yra vienintelis ir nepakartojamas. Mūsų grožio supratimas yra įkvėptas natūralios gamtos harmonijos. Ši harmonija egzistuoja gamtos pusiausvyroje, balansuojančioje tarp  tvarkos ir netvarkos, kurią galime stebėti medžiuose, kalnuose ar debesyse.

Paroda „Chaosas” buvo paremta pagrindiniu menininkės kūrybos moto: pasaulyje nėra nė vieno identiško gamtos kūrinio, todėl ir Karolinos Bik kūryboje nėra pasikartojančių darbų. Tokia buvo ir šioje parodoje eksponuojama juvelyrika – kilusi iš natūralaus gamtos chaoso.