Parodos

Gdansko universitete studijuodamas fizinę okeanografiją A. Wolski’s atrado tokią ypatingą medžiagą, kaip gintaras (pats autorius šį atradimą įvardija “meile iš pirmo žvilgsnio”). Nuo to ir prasidėjo jo savamokslis judėjimas juvelyrikos meistrystės link. Kurdamas papuošalus ir dizaino objektus, menininkas nebijo eksperimentuoti ir varijuoti skirtingomis medžiagomis: jis naudoja tauriuosius metalus – auksą ir sidabrą – milteliais dengtą plieną, popierių ir plastiką, poliamidą, stiklą, taip pat gintarą, įvairius akmenis bei koralus. A. Wolski’io kūryba žinoma ne vien tėvynėje ar tik Europos mastu, bet ir už žemyno ribų – Amerikoje ir Australijoje.

Juvelyrikos kūrimą traktuodamas kaip dualistinę praktiką, A. Wolski’s nuolat balansuoja ties dizaino – artefakto riba. Tačiau vienodą vertę ir meninį pasitenkinimą jam suteikia tiek komercinio, vartotojui skirto produkto, tiek unikalaus meno kūriniu apibrėžto objekto kūrybinis procesas. Kaip teigia pats autorius, abi šios kategorijos reikalauja plataus srities išmanymo, aistros ir triūso. Jam svarbiausias tikslas kūryboje –  galimybė išreikšti save – ir ją menininkas mato abiejose srityse.

Parodoje Apibrėžimo problema pristatoma įvairiaspalvė ir meninių dirbinių įvairove stebinanti A. Wolski’io darbų paletė, tačiau čia nesiekiama suskaidyti autoriaus kūrybos lauko, klasifikuojant jį į menines kategorijas. Parodoje kaip tik norima menininko kūrybą išryškinti kaip vieną nedalomą visumą, kurioje vienintelė kategorija yra autorius.