Naujienos

Rugsėjo 15–18 dienomis Berlyne vykstančioje šiuolaikinio meno mugėje „Positions“ Vilniaus galerija (AV17) pristatė penkis skulptorius – Rimantą Milkintą, Mindaugą Junčį, Nerijų Erminą, Andrių Erminą bei Rafal Piesliak.

Penki vienos kartos autoriai kuria šiuolaikinio skulptūrinio objekto, instaliacijos srityse, o jų pristatomi kūriniai apima platų temų spektrą: nuo socialinio, politinio šiandienos konteksto iki subjektyvių, tarpžmogiškų, egzistencinių temų bei grynai formalių aspektų, susijusių su skulptūros kūrinio formos ir tūrių konstravimo problemomis. Rimantas Milkintas derina charakteringą minimalistinę estetiką su kinetišku plastiškumu bei išryškina priešingų polių įtampą. Mindaugas Junčys pasitelkdamas tokias medžiagas kaip marmuras, bronza ar akmuo išreiškia ironišką požiūrį, jas transformuodamas į netradicinius, joms nebūdingus objektus. Nerijaus Ermino darbams būdingas jautrus tikrovės perkeitimas į siurrealius, pasąmoninius išgyvenimus, o menininko kuriamose naratyvinėse instaliacijose lengvai atpažįstamos žmogaus gyvenimo detalės ir kasdienės situacijos yra transformuojamos, pakreipiamos joms neįprasta, nuo realybės nutolusia, linkme. Andrius Erminas pristato jautrius bei asociatyvius skulptūros objektus, kalbančius nuorodomis ir simboliais. Rafal Piesliak šviesos instaliacijoje „Barikada“ apmąstoma žmogaus savijauta ir emocinis ryšys su jį supančia aplinka.

„Positions“ meno mugėje (AV17) galerija yra vienintelė, išskirtinai pristatanti skulptūrą ir instaliaciją, tuo pritraukdama tiek įvairiausių meno mylėtojų, tiek kolekcininkų ir žurnalistų dėmesį. Galerija užmezga kontaktus su kitomis galerijomis iš įvairių valstybių tolimesniam bendrų projektų vystymui, taip prisidėdama prie Lietuvos skulptūros bei instaliacijos meno sklaidos užsienyje.

„Positions“ Berlyne vyko jau trečią kartą. Mugė įsikūrusi buvusioje Postbahnof traukinių stotyje ir du aukštus užimančioje erdvėje pristato 74 galerijas iš 13 pasaulio šalių, pristatančias tiek šiuolaikinio, tiek moderniojo meno kūrinius. Mugėje atsispindi vienos įspūdingiausių – Berlyno meno scenos tendencijos, o į šią meno „meką“ vienam renginiui suplaukusių svarbių meno galerijų atvežti darbai kalba itin aktualiomis ir kiekvieną paliečiančiomis temomis.