Naujienos

(AV17) galerija „Zemlika“ meno ir muzikos festivalyje pristatė Rafal Piesliak ir Tauro Kensmino kūrinius. „Zemlika“ jau aštuntą kartą Durbės mieste Latvijoje vykstantis festivalis, pristatantis platų spektrą muzikos, vizualiųjų menų ir teatro atlikėjų. Festivalis pasižymi kruopščiai atrinkta meno ir muzikos programa, kurioje galima atrasti tradicines folkloro ar šiuolaikiškas praktikas tyrinėjančių autorių pasirodymų. Meno programoje pristatomi žymiausi Latvijos menininkai, kurie reprezentuoja šalį svarbiausiuose šiuolaikinio meno renginiuose pasaulyje. „Zemlika“ yra dalyvavę tokie kūrėjai kaip Kaspars Podnieks, Liepaja New Media School (Minus Eight, Anna Meldraja ir kt.), Ieva Saulite & Co, Atis Jakobsons ir Zile Liepina.

(AV17) galerija festivalyje „Zemlika“ dalyvavo antrą kartą, šį kartą pristatydama menininko Rafal Piesliak instaliaciją „Barikada“ ir Tauro Kensmino „Ateities fosilijos“.

Rafal Piesliak – konceptualias erdvines instaliacijas bei objektus iš įvairių šviesos šaltinių kuriantis autorius. Jo meniniai interesai apima platų filosofinį lauką analizuojantį žmogaus, kaip socialios, bendruomeniškos būtybės patirtis. „Zemlika“ festivaliui menininkas pristatys instaliaciją „Barikada“, kurioje jis analizuoja šiuolaikinės visuomenės formuojamus socialinius ir moralinius apribojimus, dažnai varžančius žmogaus saviraišką, pasirinkimus bei elgesį. Barikada instaliacijoje tampa tiek išorinė, tiek fizinė kliūtis, kuri įgauna politinės galios, visuotinės kontrolės simboliką, tačiau taip pat perteikia psichologinius, socialinius apribojimus, egzistuojančius kiekviename žmoguje.

Rafal Piesliak baigė Vilniaus dailės akademiją, skulptūros studijas. Parodose menininkas dalyvauja nuo 2003 metų, savo kūrinius pristatė Italijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje, yra surengęs 8 personalines parodas. Rafal Piesliak kūrybinę veiklą plėtoja ne tik vizualiajame mene, skulptūroje, grafikoje, bet ir teatre, kur kuria scenografijas bei vaidina.

Tauras Kensminas pristatė instaliaciją iš įvairių skulptūrinių objektų ir šviesos šaltinių, įkvėptą mokslinės fantastikos, pavadinimu „Ateities fosilijos“. Šiame kūrinyje paliečiamos temos aprėpiančios žmogaus kosminių užmojų, karinių ketinimų absurdiškumą. Pasak autoriaus šios temos ypač aktualios šiandien, kuomet ateitis tampa vis labiau nenuspėjama, o visuomenėje vyrauja neužtikrintumo bei baimės jausenos. Plėtojant šiuos klausimus menininkas kuria post-apokaliptinę atmosferą balansuojančią tarp realybės ir fikcijos. Skulptūra šiam autoriui – neverbalus būdas papasakoti sudėtingą, daugiasluoksnę istoriją, o siužetai būsimiems darbams gimsta siekiant objektuose materializuoti sunkiai apibūdinamas situacijas, vidinius išgyvenimus, asmenines patirtis bei įvairių socialinių ir kultūrinių kontekstų daromą poveikį.

Tauras Kensminas yra jaunosios lietuvių kartos skulptorius, studijavęs Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo magistro laipsnį šiuolaikinės skulptūros srityje. 2013 m. jam buvo suteikta Tautos fondo (JAV) paskirta Elenos Urbaitytės stipendija. Nuo 2012 m. menininkas aktyviai užsiima parodine veikla: dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, keturias savo menines instaliacijas pristatė šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius”. 2018 m. gavo Lietuvos Respublikos kultūros tarybos skiriamą stipendiją kultūros ir meno kūrėjams.