Naujienos

Šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos galerija (AV17) buvo pakviesta dalyvauti tarptautinėje meno mugėje „NADA Villa Warsaw“, kuri šiais metais vyksta gegužės 15 – 19 d. Villa Gawrońskich Varšuvoje. Mugėje galerija (AV17) pristatė žinomų Lietuvos skulptorių dueto Nerijaus ir Andriaus Erminų darbus.

Projektą organizuojanti „New Art Dealers Alliance“ (NADA), įkurta 2002 m. Niujorke, yra dinamiška ne pelno siekianti organizacija, susitelkusi į tarptautinio šiuolaikinio meno plėtrą ir sklaidą. Bėgant metams NADA apjungė galerijas, nepriklausomas meno erdves ir meno profesionalus, sukurdama tarptautinę platformą meniniams mainams, atradimams ir bendradarbiavimui. Iki šiol rengusi muges Niujorke ir Majamyje,  2024 m. NADA pristatė meno mugę Varšuvoje. „NADA Villa Warsaw“ yra pirmasis tokio pobūdžio organizacijos projektas Europoje,kuris buvo rengiamas išskirtiniame neobarokinio stiliaus Villa Gawrońskich pastate, Varšuvoje. „Villa Warsaw“ organizatoriai atrinko 44 dalyvių sąrašą, iš 27 miestų ir trijų žemynų, pristatančių kelias dešimtis šiuolaikinio meno kūrėjų bei organizacijų, iš kurių vienintelė Lietuvai atstovavusi (AV17) galerija.

(AV17) galerija, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Bendradarbiaudama su gerai žinomais konceptualiosios skulptūros kūrėjais, galerija didelį dėmesį skiria menininkų kūrybos reprezentavimui tarptautiniu mastu, taip skatindama platesnį lietuvių menininkų pažinimą užsienyje. Nuo 2016 m. galerija sėkmingai pristatė lietuvių kūrybą „Positions“ mugėje Berlyne, VOLTA mugėje Niujorke ir Bazelyje, „Art Karushel“  Vokietijoje ir „Art Verona“ Italijoje bei kitose.

„NADA Villa Warsaw“ mugės dalyviams (AV17) galerija pristatė gerai žinomų ir aktyviai dalyvaujančių parodinėje veikloje Lietuvoje bei užsienyje skulptorių Nerijaus ir Andriaus Erminų kūrybą. Mugėje buvo pristatomi skulptūriniai objektai kuriantys simbolinį žymių lietuvių skulptorių kūrybos dialogą.

Nerijus Erminas – konceptualiosios skulptūros kūrėjas, kurio darbams būdingas jautrus tikrovės perkeitimas į siurrealius, pasąmoninius išgyvenimus. Menininko darbų siužetai formuojasi ne tik stebint ir nagrinėjant kasdienybės ritualus, bet taip pat interpretuojant kultūrinį, politinį kontekstus, istoriją, religiją bei perteikiant asmeninę ir kolektyvinę patirtis. Jautriose skulptūrinėse kompozicijose menininkas nagrinėja kiekvienam aktualius bei atpažįstamus klausimus, daug dėmesio skirdamas emocinei patirčiai.

Andrius Erminas – skulptūros, objekto ir instaliacijos menininkas gerai žinomas dėl asociatyvių kūrinių bei instaliacijų. Vieni svarbiausių menininko kūrybos principų – kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. Darbuose galima atrasti nuorodų į tarpžmogiškas, egzistencialistines temas, dialektinių priešybių, tokių kaip mirtis ir gyvybė, kultūra ir gamta, tradicija ir šiuolaikiškumas apmąstymus.

Meno mugė „NADA Villa Warsaw“ vyko Villa Gawrońskich, Al. Ujazdówskie 23, Varšuvoje, gegužės 15 – 19 dienomis.