Naujienos

Anot paties autoriaus, parodos pavadinimas „Įžvalga“, atitinka menininko būseną kuriant, o žiūrovo – žvelgiant į kūrinius. Tai tarsi staigus suvokimas, esmės atskleidimas, lydimas stiprios teigiamos emocijos ir atradimo džiaugsmo. Įžvalga leidžia ne tik atpažinti, bet atveria kelią tolimesniam mąstymui bei suvokimui. Parodoje menininkas pristato objektus iš plieno, porceliano, krištolo bei žalvario. Juose Rafal Piesliak panaudoja senus, sudužusius ar suskilusius indus, nurodančius į skirtingus laikmečius bei kultūrinius kontekstus. Suteikdamas jiems naują skulptūrinį kūną, autorius atskleidžia naujumo, estetikos, tradicijos ir kaitos problemas.

Rafal Piesliak (g. 1983) yra menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 2008 m. jis baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dar studijų metais autorius pristatė savo kūrybą viešosiose erdvėse – skulptūrinius objektus Vilniuje bei Krzyzowoje, Lenkijoje. Parodinėse veiklose Rafal Piesliak intensyviai pradėjo dalyvauti nuo 2009 m. Iki šiol yra surengęs dešimt personalinių parodų Lietuvoje, Italijoje ir Latvijoje. Greta parodų, menininkas taip pat kuria scenografijas spektakliams. 2010 m. autorius gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas.

Ši Rafal Piesliak personalinė paroda – dvišalio (AV17) galerijos Vilniuje ir „Le Guern“ galerijos Varšuvoje mainų projekto dalis. „Le Guern“ yra šiuolaikinio meno galerija, kurioje daugiausia dėmesio skiriama kylančių Lenkijos ir tarptautinės meno scenos kūrėjų darbų eksponavimui. Pristatydama gerai žinomus šiuolaikinio meno kūrėjus bei remdama jaunus vietinius menininkus, galerija formuoja savo kryptį atsižvelgdama į dabartines vizualines tendencijas.

Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.