Rafal Piesliak paroda „Konversija“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“
Rafal Piesliak kūrybą galima suskirstyti į periodus, kurių metu, autorius visą kūrybinę energiją paskiria jam tuo metu aktualios temos plėtojimui. Skulptoriaus kūriniuose figūruoja kolektyvinės atminties ir trapumo tematika, randasi atpažįstamos socialinės ir tarpžmogiškos problemos. Šioje personalinėje parodoje menininkas apibendrina dvi jam svarbias, pastaruoju metu plėtotas kūrybines linijas – žmogaus ir jo aplinkos santykį su šviesa bei atminties išsaugojimą. Temos atskleidžiamos per medžiagiškumą, kuriant skulptūrinius objektus iš porceliano, krištolo, plieno bei žalvario.
Konversija Rafal Piesliak parodoje yra atskleidžiama per daikto formos ir reikšmės pasikeitimą. Autoriaus surinkta įvairaus laikotarpio, žmonių nebenaudojama, suskilusi keramika jungiama į skulptūrinį kūną, pakeičiant jo funkciją ir suteikiant kitą reikšmę. Parodoje sukurtų skulptūrinių objektų formos skatina iš naujo patirti iš praeities iškilusius objektus ir su tuo susijusius kolektyvinės atminties kontekstus. Suteikdamas jiems naują skulptūrinį kūną, autorius atskleidžia naujumo, estetikos, tradicijos ir kaitos problemas. Rafal Piesliak eksperimentuoja jungdamas skirtingus šviesos šaltinius su įvairiomis skulptūrinėmis medžiagomis ir formomis, tokiu būdu analizuodamas tiek jų tarpusavio, tiek santykį su aplinka. Pasitelkdamas apšvietimą, autorius keičia ir pačios erdvės atmosferą. Objektų skleidžiama šviesa kuria ryšį su žiūrovu suteikdama kitokį mus supančios erdvės potyrį. Rafal Piesliak skulptūrose atsiskleidžia nuorodos į įvairius istorinius, kultūrinius, socialinius kontekstus, į kurių atpažinimą ir interpretavimą yra įtraukiamas ir žiūrovas.
Rafal Piesliak (g. 1983) – jaunosios skulptorių konceptualistų kartos atstovas gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 2008 m. baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo studijų pradžios autorius pristato savo kūrybą viešosiose erdvėse – skulptūrinius objektus Vilniuje (skulptūrinė instaliacija „Sodas“ Neries pakrantėje bei skulptūrinė lentelė „Art in space, space in art“ prie Vilniaus dailės akademijos) bei taip pat Krzyzowoje, Lenkijoje. Menininkas parodinėje veikloje intensyviai dalyvauja nuo 2009 m. Autorius dalyvavo parodose Lietuvoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Latvijoje. Be parodinės veiklos menininkas taip pat kuria scenografijas spektakliams. 2010 m. autorius gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas. Mecenato dr. Irmanto Norkaus iniciatyva, ši instaliacija buvo padovanota Vilniaus miestui.
Parodos bendraorganizatorius (AV17) galerija įsikūrusi Vilniuje, yra vienuolika metų aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.
Paroda yra Tarptautinės Muziejų nakties bei festivalio „Kvadratu“ programos dalis.