Naujienos

„RAVNIKAR“ galerijoje Liublianoje atidaryta lietuvių skulptorės, tarpdisciplininio meno atstovės Marijos Šnipaitės paroda „Per ilga naktis“.

Per ilgos nakties kuriama atmosfera iškreipia įprastą laiko tėkmę ir tarsi panardina žiūrovą į minimalistinę, meditatyvią erdvę. Menininkė čia kuria peizažą, kurio fone gvildena rūbo fragmentų kaip žmogaus kūno ir jausenos tęsinio temą. Aprangos elementai, rūbų dalys menininkę sudomina kaip erdvės, teritorijos ir formos, kurios, kūriniuose praradusios savo įprastas funkcijas, persikūnija į kitus vaidmenis. Paroda sukonstruota lyg pasivaikščiojimas, kuriame šie elementai, tarsi pamesti, užsilikę daiktai persipina su peizažo elementais. Menininkės kuriamuose objektuose atsiskleidžia įvairiapusis technikų, medžiagų, tekstūrų panaudojimas, dėl kurio parodos visuma ima panašėti į piešinį, o skulptūros primena spalvines dėmes.

Marija Šnipaitė (1988) yra jaunosios kartos menininkė. 2014 m. ji baigė skulptūros magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. stažavosi Štutgarto menų akademijoje, Vokietijoje. Nuo 2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Nuo 2011 metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, pristato skulptūras viešojoje erdvėje. Jos kūryba jau kelis kartus įvertinta individualia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos stipendija meno ir kultūros kūrėjams.

Ši Marijos Šnipaitės personalinė paroda – dvišalio (AV17) galerijos Vilniuje ir „RAVNIKAR“ galerijos Liublianoje mainų projekto dalis. „RAVNIKAR“ yra gerai Liublianoje žinoma ir tarptautiniu mastu pripažinta prestižinė šiuolaikinio meno galerija, itin didelį dėmesį sutelkusi į moterų kūrėjų pristatymą bei pabrėžianti šiuolaikinio vizualiojo meno vaidmenį socialiniame, politiniame ir kultūriniame diskurse.

Kovo 28 d. 18 val. tęsiant bendradarbiavimą, galerijoje (AV17) atidaryta slovėnų konceptualaus šiuolaikinio meno kūrėjos Maja Babič Košir paroda „Ciao Amore“.

Marijos Šnipaitės paroda „Per ilga naktis“ galerijoje „RAVNIKAR“ veiks iki 2024 m. Gegužės 11 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.