Naujienos

Paroda „Lūžis“ aprėpia skirtingų išraiškų objektus, atliepiančius vienos svarbiausių šiuolaikinės skulptūros formų – skulptūrinio objekto įvairovę. Pristatomi kūriniai atspindi takų perėjimą nuo figuratyvių, modernistinės skulptūros estetiką menančių formų iki šiuolaikinių, globalias problemas įprasminančių motyvų. Objektų temos apima socialinius, visuomeninius kontekstus, subjektyvias, egzistencines temas bei formalius kūrinio aspektus, susijusius su skulptūros formos konstravimo problemomis. Taip pat kūrinius vienija bendras plieno, kaip skulptūrinio objekto medžiagos pasirinkimas, tokiu būdu demonstruojant įvairias skulptūros kūrimo technikas: plieno liejimą, lenkimą, plieninių sijų pjaustymą ar netgi medžiagos panaudojimą kuriant garso instaliaciją.

Pristatomi menininkai yra skirtingų kartų, Tauras Kensminas ir Jonas Aničas – prieš keletą metų baigę Vilniaus dailės akademiją skulptoriai, o Rimantas Milkintas ir Rafal Piesliak – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai. Šiuos autorius vienija konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Tad ši paroda kviečia artimiau susipažinti su Lietuvos šiuolaikinės skulptūros tendencijomis bei tuo pačiu permąstyti galimas medžiagos variacijas, siekiant perteikti savitas kūrinių prasmes.

Parodą pristatanti (AV17) galerija – devintus metus aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė, viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Paroda Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) veikia iki rugsėjo 27 d.

Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.