Naujienos

VOLTA šiuolaikinio meno mugė nuo 2005 m. vyksta Bazelyje, o nuo 2008 m. pradėta rengti ir Niujorke. Meno mugėje VOLTA NY kasmet dalyvauja virš 50 galerijų, kurios pristato tiek gerai žinomų, tiek jaunųjų menininkų darbus. Prestižiniame meno renginyje galerijos yra skatinamos pristatyti vieną kūrėją, taip siekiant išsamiau atskleisti kiekvieno menininko kūrybą bei išlaikyti šios tarptautinės meno platformos kuratorinį vientisumą. 

2018 m. VOLTA NY meno mugėje galerija sulaukė išskirtinio dėmesio ne tik iš mugės lankytojų, kolekcininkų, bet ir iš žiniasklaidos bei tarptautinių meno profesionalų. Tad mugės organizatorių kvietimas tęsti lietuvių šiuolaikinės skulptūros reprezentavimą viename įtakingiausių šiuolaikinio meno pasaulio centrų yra svarbus įvertinimas.

Šiemet galerija (AV17) pristatė skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrybą, kurioje menininkas kvestionuoja grožio, kičo, populiariosios kultūros bei tradicijos sąvokas. Atsigręždamas į šias kategorijas menininkas šiuolaikiniame kontekste permąsto meno kūrinio reikšmę bei žmogaus vidinio pasaulio dualumą. Autorius savo darbuose naudoja su klasikine skulptūra siejamas medžiagas, tokias kaip marmuras, granitas ar bronza ir joms suteikia kasdienybėje sutinkamų objektų formas. Taip autorius kelia vieną pagrindinių klausimų, dažnai randančių atgarsį jo kūryboje – kaip objektas, perimtas iš kultūrinio paveldo, tampa kičo objektu bei atvirkščiai – kičo objektas tampa kultūros dalimi. Junčio kūriniai – tarsi metaforos, atskleidžiančios nūdienos visuomenės besikeičiančių vertybių problematiką. 

Mindaugas Junčys (g. 1977) yra skulptorius, baigęs skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūrybinę veiklą pradėjęs nuo 1996 m., autorius yra surengęs penkias personalines parodas bei aktyviai dalyvaujantis grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Mindaugas Junčys yra apdovanotas prestižinėmis Lietuvos bei užsienio stipendijomis savo kūrybos vystymui, tarp kurių Vilniaus savivaldybės premija ir „Metų skulptūros“ apdovanojimas už aukštos techninės meistrystės puoselėjimą. Autoriaus darbai taip pat eksponuojami viešosiose erdvėse – Junčys yra sukūręs paminklus Popiežiui Jonui Pauliui II bei lietuvių aktoriui Donatui Banioniui.

Meno mugė VOLTA NY
Galerijos (AV17) stendas C
4
Gegužės 1721 d.
125 West 18th Street, Niujorkas, JAV

Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Logistikos partneris – „PAN-LITService“.