Parodos

 „Kūno tęsiniai“ – tai pirmoji Džiugo Šukio personalinė paroda, kurioje menininkas tyrinėja fizinius kūnus, jų santykį su aplinka ir žmogumi. Atkaklus žmogaus bandymas suvaldyti sunkio ir svorio jėgas tampa pagrindiniu parodos leitmotyvu. Video performansuose autorius destruktyviais veiksmais stengiasi išanalizuoti objektų fizines galimybes, išjudinti svorį, paveikti jų būsenas. Čia nebelieka menininko kaip medžiagos ir formos valdovo, tik smalsi, judri ir ieškanti, viskam atvira jo figūra. Gyvai atliekamo performanso metu betono luitą pavertęs muzikos instrumentu, jis tiria objekto savybes ir jų poveikį aplinkai. Mušamo, daužomo kūno sukeltos vibracijos išjudina svorį ir garso pagalba išsklaido jį po erdvę. Visgi šie patys iš savęs absurdiški bandymai įveikti žemės trauką ir suvaldyti svorį apsiriboja ir užsibaigia limituota žmogaus fizine jėga.

Parodoje taip pat nugula kūno tęsiniai ir patobulinimai, turintys suteikti papildomos jėgos kartais per silpnam žmogaus kūnui. Tai fizikiniais dėsniais paremti įrankiai ir konstrukcijos, teoriškai gebančios sėkmingiau pasipriešinti žemės traukai, išjudinti sunkius objektus, iškelti savo paties kūną bei praplėsti ir transformuoti erdvę. Visgi šios konstrukcijos klaidingos: pastolių struktūra suręsta padrikai, statybinio krano mastas gerokai per mažas, o daug sveriančius kūnus išjudinti turintis įrankis pats yra per sunkus naudojimui. Šie dariniai erdvėje sukuria apgaulės ir netikrumo jauseną, tuo pačiu atspindint beprasmę nesibaigiančią kovą su traukos jėga.

Svarbiausia Džiugo Šukio kūrybinė atspirtis – svorio kategorija, masės vienetas, apimantis ne tik formą, bet ir ryšius su aplinka. Autoriaus skulptūros savo išvaizda artimos moderniajai Lietuvos skulptūros tradicijai ir minimalizmo krypčiai, tačiau tuo pačiu jos neretai yra konceptualios. Menininkas nuolat kuria nepatogias ir nelogiškas situacijas, kurios kūriniuose galiausiai palieka tik bergždžius pastangų pėdsakus. Jam svarbus intuityvus pasaulio matymas, asmeninės patirties ir jį supančios aplinkos vaizdavimas bei nuolatinis dalyvavimas paieškų procese.

Džiugas Šukys (1995) – jaunosios kartos skulptorius, video ir performansų kūrėjas, 2018 m. baigęs skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, šiuo metu ten studijuojantis magistrą. Nuo 2016-ųjų aktyviai dalyvauja grupinėse ar duo parodose Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Pietų Korėjoje, Rumunijoje, Suomijoje, Lenkijoje). Menininkas taip pat dalyvavo video darbų festivaliuose Vokietijoje ir Italijoje, o jo kūryba publikuota Emergent Art Space tinklalapyje, pristatančiame jaunuosius menininkus iš viso pasaulio.

Parodą rėmė Lietuvos kultūros taryba.