Parodos

Rafal Piesliak yra žinomas kaip konceptualių erdvinių instaliacijų kūrėjas, dažnai darbus konstruojantis iš įvairių šviesos šaltinių. Autoriaus kūrybai artimos žmogaus savijautos, dvasinės būsenos, įvairių psichologinių situacijų bei aplinkos poveikio asmens psichikai temos.

Naujausioje parodoje Rafal Piesliak atsigręžia į įvairias žmogaus gyvenimą ribojančias barikadas. Anot menininko, šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje yra daug mūsų pačių ar aplinkinių sukurtų ribų, kurios žmogų įspraudžia į socialinius ir moralinius rėmus bei žalingai veikia elgesį ir pasirinkimus. Šioje parodoje barikadą autorius vaizduoja tiek kaip išorinę, fizinę kliūtį, kuri yra politinės galios simbolis bei karo įrankis, tiek kaip psichologinę, socialinę ribą, egzistuojančią kiekvieno žmogaus galvoje. Vidinės barikados statomos apsisaugoti nuo išorinių veiksnių (pvz.: informacijos, nuomonių, asmenų) taipogi jos yra visuomenėje įdiegtų socialinės kontrolės priemonių ir reguliavimų produktai, varžantys žmonių laisvę nusižengti socialinėms normoms, elgtis spontaniškai, išsišokti ar prieštarauti.

Prieš parodą Rafal Piesliak instaliaciją konstruos galerijoje iš paprastų, nebrangių, parankinių medžiagų, nes būtent taip yra statomos tikros, laikinos barikados, skirtos greitai apsiginti nuo užklupusio pavojaus. Pasirinkęs parodai iki šiol gana plačiai įvairių menininkų nagrinėtą temą, autorius į kūrinio naratyvą siekia įtraukti žiūrovą, kuriam, per darbų patirtį, galbūt pavyks identifikuoti savo bei aplinkinių kasdien statomas barikadas bei jų sukeliamą poveikį.

Rafal Piesliak (1983) yra jaunosios kartos skulptorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Skulptorius baigė Vilniaus dailės akademiją, parodose dalyvauja nuo 2003 metų. Autorius dalyvavo parodose Italijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, yra surengęs 6 personalines parodas, tarp jų vieną Latvijoje (galerija „Nabaklab“, Ryga, 2011). Rafal Piesliak kūrybinę veiklą plėtoja ne tik vizualiajame mene, skulptūroje, grafikoje, bet ir teatre, kur kuria scenografijas ir taip pat aktyviai vaidina. Tai antroji autoriaus personalinė paroda AV17 galerijoje.