Naujienos

Nuo spalio 28 d. Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilies parke veikia grupinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjų lauko paroda „Būvis“.

Pristatomoje parodoje savo naujausius skulptūrinius objektus eksponuoja dešimt Lietuvoje puikiai žinomų skulptorių: Gediminas Akstinas, Danas Aleksa, Jonas Aničas, Nerijus Erminas, Tauras Kensminas, Petras Mazūras, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, Mykolas Sauka ir Marija Šnipaitė. Pristatomi autoriai atstovauja skirtingas kartas, keli jų – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, kiti – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai, o juos visus vienija konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Kultūros paveldo teritorijoje eksponuojama šiuolaikinės skulptūros paroda ne tik leidžia susipažinti su skulptūrinio objekto įvairove, bet ir kuria netikėtą ryšį su istoriją puoselėjančia vieta bei suteikia galimybę pažvelgti į pilį ir jos teritoriją kitu kampu.

Pristatomi menininkų darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam autoriui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip reflektuoja šiandienos realybę, bei joje vyraujančias nerimastingas nuotaikas. Besikeičiančios visuomenės normos skatina tradicijų narpliojimą ir kvestionavimą, o nuolat lydinti nežinomybė bei bandymai prisitaikyti prie naujos tvarkos sukuria įtampos ir trapumo jausenas. Ši paroda atspindi pasaulį kaip vietą, kurioje žmogaus įpročiai ir pozicija tampa neaiškūs, o santykį su tokia vieta tenka vis permąstyti iš naujo.

Projekto metu galerija (AV17) taip pat organizuoja virtualius susitikimus su parodos autoriais, kurie skelbiami galerijos facebook paskyroje!

O lapkričio 11 d. 15 val. galerija kviečia dalyvauti virtualioje paskaitose „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, kurių metu dailėtyrininkė Agnė Mackevičiūtė pristatys šiuolaikinės skulptūros formavimosi istoriją bei pagrindinius skulptūros bei skulptūrinio objekto bruožus. Prisijunkite prie paskaitos per google meet: https://meet.google.com/zie-jtkd-txh

Negalinčius atvykti parodos apžiūrėti gyvai, siūlome pasivaikščioti po 3D parodą „Būvis“ internete: https://www.1001pikselis.lt/3dturai/paroda-buvis2/fullscreen/

Paroda VDA Panemunės pilies parke veikia iki lapkričio 24 d.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba