Naujienos

Rugsėjo 9 – 12 d. (AV17) galerija jau ketvirtą kartą dalyvavo šiuolaikinio meno mugėje POSITIONS Berlyne, Vokietijoje, kurioje pristatė naujausius lietuvių menininkų Tauro Kensmino bei Rimanto Milkinto kūrinius. POSITIONS meno mugė yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje – kasmet ji sutraukia per 60 000 lankytojų: kolekcionierių, meno profesionalų kuratorių ir meno mylėtojų.

POSITIONS meno mugės lankytojai turėjo galimybę pamatyti ir įsigyti naujausius skulptoriaus, instaliacijų bei objektų kūrėjo Tauro Kensmino darbus. Specialiai meno mugei POSITIONS jis parengė kūrinius, balansuojančius tarp skulptūros ir dizaino objektų. Šie tarsi kvestionuoja nusistovėjusį įsitikinimą, teigiantį, jog skulptūra privalo būti tik „grynoji“, o dizainas – vien taikomasis. Pristatomuose darbuose atspindimos ateities nuojautos, kurios perteikiamos per sapnišką atmosferą ir formas, įkvėptas siurrealizmo tradicijos, o taip pat matomi ir su ekologijos tema glaudžiai susiję klausimai. Ieškodamas asmeninio ir globalaus sąmoningumo, autorius kūriniams renkasi rastas ar jau nebetinkamas pramonėje naudoti medžiagas. Nuo 2012 m. T. Kensminas aktyviai užsiima parodine veikla Lietuvoje bei užsienyje, o jo kūriniai priklauso MO muziejaus, „Lewben“ meno fondo, taip pat privačioms Lietuvos ir užsienio kolekcijoms.

Skulptorius, objektų ir instaliacijų menininkas Rimantas Milkintas, mugėje pristato darbus iš industrinių sijų serijos. Autoriaus kūriniai pasižymi minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginiu. Medžiagų fizines savybes, tokias kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o vietoje klasikinių medžiagų autorius renkasi metalą, ypač –  industrines sijas, kurias pjausto, lanksto ir performuoja taip, kad geriausiai atskleistų šiandien kylančius identiteto klausimus. Nuo 2003-ųjų menininkas aktyviai veikia Lietuvos ir užsienio meno lauke: rengė parodas Kinijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Italijoje, Danijoje, Latvijoje ir kitur. Autorius taip pat kuria skulptūras Lietuvos ir užsienio viešosioms erdvėms.

Meno mugė POSITIONS
Stendas A19
Tempelhof Airport Hangar 3-4, Columbiadamm 10, Berlynas
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė