Naujienos

(AV17) galerija dalyvavo jau penktojoje šiuolaikinio meno mugėje POSITIONS Berlyne, Vokietijoje. POSITIONS meno mugė, vykstanti Berlyno meno savaitės metu, yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje.

„(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS dalyvaus jau antrąjį kartą. Berlyno meno savaitė bei POSITIONS meno mugė – orientuota į jaunesnės kartos kūrėjus bei meno profesionalus pristatančius šiuolaikinį meną. Mugė siekia atkreipti dėmesį į šiuolaikines praktikas, inovatyvius meninius sprendimus, aktualiausias meno naujienas bei kylančius menininkus, o (AV17) galerijos profilis puikiai atitinka šios mugės kryptį. Šių metų mugėje rodysime lietuvių skulptorių Nerijaus Ermino, Rimanto Milkinto, Mindaugo Junčio bei Jono Aničo naujausius kūrinius.“ – sako galerijos direktorė Kristina Mizgirytė.

Nerijus Erminas vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinės skulptūros autorių, kurio darbams būdingas tikrovės perkonstravimas į siurrealius, pasąmoninius išgyvenimus. Vienas iš menininką išskiriančių bruožų – baldinės plokštės transformavimas į įvairiaformius objektus, siejamus su kultūros ir gamtos susidūrimu. POSITIONS meno mugėje N. Erminas eksponuos naujausius savo darbus sukurtus iš minėtos medžiagos. N. Erminas yra surengęs daugiau nei dešimt personalinių parodų. 2012 metais šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ komisijos apdovanotas už geriausią mugėje skulptūrą „Voveraitė ir siena“, kurią pristatė (AV17) galerija. Autorius ne kartą įvertintas valstybinėmis stipendijomis kultūros ir meno kūrėjams, jo darbai įtraukti į nuolatinę MO muziejaus bei privačias kolekcininkų kolekcijas.

„POSITIONS viena iš pirmųjų tarptautinių meno mugių jaunosios kartos kūrėjui Jonui Aničiui. Vienas iš pagrindinių (AV17) galerijos tikslų yra populiarinti jaunųjų menininkų kūrybą, todėl perspektyvių, tačiau mažai tarptautinei rinkai žinomų, menininkų pristatymas meno mugėse ne tik paskatins jų pačių kūrybinius procesus, bet ir prisidės prie Lietuvos meno rinkos suaktyvinimo“ – teigia Kristina Mizgirytė.

J. Aničas idėjų bei medžiagų darbams dažnai ieško gamtoje bei periferinėse miesto erdvėse: miškuose, apleistuose pastatuose ar mažai lankomose vietose, meno mugėje jis eksponuos kūrinius pagamintus iš antrinių žaliavų. Menininkas baigė šiuolaikinės skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2013 m. buvo apdovanotas „Geriausio jaunojo menininko“ prizu, 2013 bei 2015 m. dalyvavo tarptautinėje šiuolaikinio meno bienalėje „Jaunieji Europos kūrėjai“.

Skulptorius Mindaugas Junčys savo kūryboje dažnai kvestionuoja grožio, kičo, populiariosios kultūros bei tradicijos sąvokas. Naudodamas prabangias, klasikinėje skulptūroje naudojamas medžiagas, tokias kaip marmurą ar bronzą, menininkas vaizduoja kasdienius buities objektus. Meno mugėje POSITIONS menininkas eksponuos geriausiai jo kūrybą reprezentuojančius kūrinius. Mindaugas Junčys baigęs skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorius taip pat kuria skulptūras viešosioms erdvėms, yra sukūręs monumentus Popiežiui Jonui Pauliui II bei lietuvių aktoriui Donatui Banioniui.

POSITIONS meno mugės lankytojai taip pat turėjo galimybę pamatyti Rimanto Milkinto naujausius kūrinius, pasižyminčius demonstratyviai atverta kūrinio konstrukcija ir menamo  judesio efekto kūrimu erdvėje. Autorius eksponuos iš faneros ir sijos sukurtus darbus, kurie, anot jo, geriausiai atspindi šiandieninius laikus. Menininkas nuo 2003 m. aktyviai veikia Lietuvos ir tarptautinio meno lauke, yra ne kartą pelnęs prestižinius prizus Lietuvoje ir užsienyje. 2011 m. R. Milkintas šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ buvo įvertintas apdovanojimu „Už skulptūros objektą parodų erdvėse“. 2006 m. įvertintas prestižine, šiuolaikinės skulptūros atstovų ypač vertinama, Arnaldo Pomodoro (Italija) fondo III vietos premija.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.