Naujienos

Spalio 18 – 20 d. galerija (AV17)  meno ir muzikos festivalyje „Zemlika“ pristato grupinę Lietuvos skulptorių parodą „Infuzija”.

Jau devintus metus skaičiuojantis Durbės mieste, Latvijoje vykstantis festivalis „Zemlika” pristato platų muzikos, vizualiųjų menų bei teatro atlikėjų spektrą. Festivalis kasmet suburia įvairius šiuolaikinius atlikėjus, menininkus ir muzikantus iš viso pasaulio bei pasižymi kruopščiai atrinkta meno ir muzikos programa. Pastarojoje galima atrasti tiek tradicines folkloro, tiek šiuolaikiškas praktikas tyrinėjančių autorių pasirodymų. Į festivalio programą taip pat įtrauktos meno ir muzikos dirbtuvės, seminarai, atviros paskaitos, filmų programos bei teatro pasirodymai. Meno programoje pristatomi žymiausi Latvijos menininkai, kurie reprezentuoja šalį svarbiausiuose šiuolaikinio meno renginiuose pasaulyje: Kaspars Podnieks, Liepaja New Media School, Ieva Saulite & Co, Atis Jakobsons ir kt.

Galerija (AV17) festivalyje „Zemlika” dalyvaus jau trečiąjį kartą. Šiais metais jungtinėje parodoje susitinka: Nerijus Erminas, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas ir Marius Skudžinskas. Grupinė šių autorių skulptūros, objektų bei instaliacijų paroda „Infuzija“ pristato skirtingų technikų ir koncepcijų darbus, siekiant supažindinti festivalio dalyvius ir žiūrovus su Lietuvos skulptūrinio objekto formų įvairove. Pristatomi autoriai yra skirtingų kartų, keli jų –Tauras Kensminas ar Jonas Aničas – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o Rimantas Milkintas, Nerijus ir Andrius Erminai, Algis Kasparavičius bei kiti – Lietuvos meno scenoje įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai.

Autorių kūrybą vienija konceptualumas ir nuolatinės naujų išraiškos formų skulptūros mene paieškos. Pristatomi menininkų kūriniai apima platų temų lauką: nuo socialinio, politinio šiandienos konteksto iki subjektyvių, tarpžmogiškų, egzistencinių temų bei grynai formalių aspektų, susijusių su skulptūros kūrinio formos ir tūrių konstravimo problemomis. Tad ši paroda kviečia lankytojus ne tik estetiškai patirti kūrinius, bet ir padiskutuoti apie šiuolaikinės Lietuvos skulptūros tendencijas ir skulptūrinio objekto galimybių įvairovę.