Naujienos

Šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos galerija (AV17) buvo pakviesta dalyvauti prestižinėje meno mugėje VOLTA Bazelyje, kuri šiais metais vyko rugsėjo 20 – 26 d.

Pirmą kartą VOLTA meno mugėje galerija (AV17) dalyvavo 2018 m. Niujorke, tuomet sėkmingai pristatyti skulptoriaus Nerijaus Ermino darbai. Sulaukta daug dėmesio tiek iš mugės lankytojų, tiek iš žiniasklaidos, o taip pat ir iš VOLTA mugių direktoriaus Kamiar Maleki, kuris pakvietė galeriją sudalyvauti jo rengiamoje mugėje Bazelyje. Specialiai šiai mugei šiemet galerija parengė kuruotą stendą, kuriame pristatys skulptorių Rimanto Milkinto ir Mindaugo Junčio įvairių kūrybos laikotarpių darbus.

Tarptautinė meno mugė VOLTA kasmet rengiama Niujorke, Majamyje ir Bazelyje. Visos trys mugės yra orientuotos į tarptautinio šiuolaikinio meno ir sparčiai augančių pasaulio galerijų pristatymą. Vien į Bazelio mugę kasmet atvyksta per 200 tūkst. Lankytojų, pritraukiami geriausi pasaulio XX ir XXI amžiaus meno kritikai, žinovai. Stipri Šveicarijos ekonomika ir gan gilios kolekcionavimo tradicijos, lemia tai, jog ši šalis yra laikoma viena labiausiai meną vertinančių valstybių, turinti didelį kiekį tiek kolekcionuojančių institucijų, tiek privačių asmenų.

VOLTA mugėje Bazelyje galerija (AV17) pristatė skulptūrinius objektus, sukurtus tiek iš klasikinių, tiek šiuolaikinių medžiagų. Tai darbai iš keramikos, granito, marmuro ir industrinių sijų, siekiantys apjungti dichotomiją tarp archaikos ir šiuolaikybės. Pristatomi kūriniai atliepia kultūrinius praeities ir dabarties žmogaus ritualus bei turi tam tikrų nuorodų į šalies istorinius kontekstus. Seno, natūralaus, klasikinio ir šiuolaikinio mišinys stende atliepia šiandieninį norą grįžti prie tradicijos, prie kažko žinomo ir apčiuopiamo, ypatingai gyvenant tokiame nenuspėjamame ir nuolat besikeičiančiame laikotarpyje.

Meno mugė VOLTA Bazelyje
Galerijos (AV17) stendas A12
Rugsėjo 20 – 26 d.
Elsässerstrasse 215, 4056 Bazelis, Šveicarija
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.