Parodos

Juvelyrikos parodoje „Laukas“ savo kūrinius pristatė Estijos menininkės, studijos GRAM narės: Maarja Niinemägi, Kertu Tuberg, Linda al-Assi ir Merle Kasonen.

Parodoje keturių skirtingai kuriančių juvelyrių darbai sujungti daugiaprasmiu žodžiu „laukas“. Kaip fizikoje terminas „laukas“ naudojamas apibūdinti kūno krūvio aplinką, kuri veikia kitus kūnus, taip Estijos autorės šį žodį naudoja perteikti plačiojo juvelyrikos lauko daromą įtaką jų darbams. Kitaip tariant, kadangi juvelyrės jaučiasi nuolat veikiamos aplinkinių žmonių ir įvykių, jų kūriniai ne tik reprezentuoja individualius kūrybos braižus bei pasakoja asmenines istorijas, bet kartu, atskleidžia išskirtinį šiuolaikinės Estijos juvelyrikos mokyklos charakterį. Vieni svarbiausių šios mokyklos bruožų, pabrėžiantys jos poetiškumą, yra jautrus spalvos panaudojimas bei konceptualumas. Darbuose GRAM studijos autorės maišo tradicines juvelyrikos medžiagas: sidabrą, auksą, brangiąsias medienas ir akmenis su ekskliuzyvinėmis, šiuolaikiškomis medžiagomis: plastiku, cinku, kupranugario kaulu. AV17 galerijoje autorės eksponuos naujausius bei specialiai parodai Lietuvoje sukurtus darbus.

GRAM studiją 2008 metais Taline (Estija) įkūrė jaunosios kartos estų juvelyrės, baigusios Estijos dailės akademijos juvelyrikos specialybę. Studija vienija bendramintes šiuolaikines kūrėjas ir pristato turtingą bei įvairią Estijos juvelyrikos meno sceną, kuri, be jokios abejonės, yra ir viena stipriausių Baltijos regione. Beveik dešimtmetį studija aktyviai dalyvauja profesionaliosios juvelyrikos kūrime, organizuoja įvairius meno renginius, pop-up parodas, studijos narės savo kūrybą pristato tiek bendrose parodose, tiek individualiai.

Maarja Niinemägi (1979) parodose Estijoje ir užsienyje dalyvauja nuo 1997 metų. Juvelyrė yra Estijos dailininkų sąjungos ir Estijos dizainerių asociacijos narė. Jos aukštai vertinamų darbų yra įsigijusios Estijos taikomojo meno ir dizaino muziejaus, Marzee šiuolaikinės juvelyrikos galerijos bei privačios kolekcijos Estijoje ir kitose šalyse.

Kertu Tuberg (1979) be juvelyrikos kūrimo, dėsto Estijos dailės akademijoje. K. Tuberg parodose dalyvauja nuo 2002 metų, autorės darbų yra įsigijusios Estijos taikomojo meno ir dizaino muziejaus, Estijos dailės akademijos juvelyrikos ir metalo kalvystės meno kolekcijos.

Linda al-Assi (1983) parodose dalyvauja nuo 2006 metų, juvelyrė yra viena iš 7-osios Talino taikomojo meno trienalės (2015) organizatorių bei GRAM studijos renginių kuratorė. Autorė priklauso Estijos dailininkų sąjungai, jos kūriniai įtraukti į Estijos taikomojo meno ir dizaino muziejaus bei Estijos dailės akademijos juvelyrikos ir metalo kalvystės meno kolekcijas.

Merle Kasonen (1981) – taip pat viena iš 7-osios Talino taikomojo meno trienalės (2015) organizatorių, komisijos narė, GRAM studijos ir įvairių kitų renginių kuratorė. Šiais metais juvelyrė buvo apdovanota Estijos dailininkų sąjungos stipendija, jos darbai taip pat yra Estijos Taikomojo meno ir dizaino muziejaus, Estijos dailės akademijos bei privačiose kolekcijose.

Parodą rėmė: Estijos dailininkų sąjunga ir Estijos kultūros paramos fondas.