Parodos

Galerijoje pristatyta specialiai šiai parodai sukurta A. Kensmino instaliacija bei kiti autoriaus darbai. Jau daugelį metų menininko domėjimosi ir kūrybinio įkvėpimo šaltiniai yra akmens amžiaus laikotarpio estetika, šamanistinės kultūros bei iki mūsų dienų išlikusių klajoklių tautų gyvensena. A. Kensminas, derindamas archaines ir šiuolaikines meninės išraiškos priemones, kūriniuose maišo akmens amžiaus kultūrai būdingą šamanišką dvasią, pasaulio suvokimą su kosmologinėmis visatos sandaros idėjomis bei šiandienos pasaulio kontekstu. Jo daugiasluoksnėse instaliacijose ir skulptūrinėse kompozicijose gausu nuorodų į mitologiją, filosofiją, senųjų civilizacijų kultūrą bei dvasinio gyvenimo patirtis.

Parodoje pristatoma instaliacija – tai erdvinė pussferė, primenanti geodezinį kupolą, kurio viduje – iš sudžiūvusių paukščių sparnų bei skeletų, surinktų Baltijos pajūryje, ir kitų medžiagų sukurtas „mikropasaulis”. Šis kupolas, anot autoriaus, yra tarsi pasaulio suvokimą demonstruojantis modelis: jį pamatyti galime tik iš vieno taško ir niekada nematome viso vaizdo, apėję iš kitos pusės, prieš tai matytą vaizdą galime tik projektuoti savo galvoje esantį tokį pat, koks buvo, kai į jį žiūrėjome ir taip be galo… Šiandienos kontekste, kuriame vis dažniau girdime apie visai rimtai svarstomas kosmoso kolonizavimo galimybes, autoriaus instaliacija gali būti suvokta kaip mitologinė Nojaus Arka, kurioje įkalinti gyviai bei jų sapnai yra įstrigę tranzitinėje būklėje. Kaip teigia pats autorius: „Į ją žiūrovas gali užeiti ir, jei pasiseks, išgirsti, ką šnabžda jūros neįveikusių paukščių sparnai, ar žvilgtelėti į sapną buožgalvio, kuris, ruošdamasis transformacijoms, šildėsi savo kapsulėje patvinusio tvenkinio užlietoje pievoje tuo metu, kai Aleksejus Leonovas palikęs kosminį laivą „Voschod 2“, išbuvo atvirame kosmose 12 minučių bei 9 sekundes ir pasidarė selfį”.

Algimantas Kensminas yra šiuolaikinis skulptorius, teatro, kino dailininkas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Menininkas yra baigęs skulptūros bakalauro bei freskos – mozaikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1999 m. dalyvauja parodose, 2014 metais Kernavės archeologinės vietovės muziejuje surengė personalinę instaliacijų ir skulptūrų parodą „Ruduo/Lokio guolis/Pavasaris“, 2015 metais eksponavo piešinius bendroje parodoje „Prisiminimas“, kurią pristatė su savo sūnumi skulptoriumi Tauru Kensminu. Autorius ilgus metus buvo eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narys. Yra sukūręs nemažai darbų viešose bei privačiose Vilniaus erdvėse.